DUNAVARSÁNYI
PLÉBÁNIA


Templomok:
Kisvarsány, Kossuth u. 25.
Nagyvarsány, Templom u.
Délegyháza, Szabadság tér 75.
HÍREK PROGRAMOK MISEREND KÉPTÁR KÖZÖSSÉGEK KAPCSOLAT
NAPI EVANGÉLIUM
2021. november 30.
kedd

András és Andor névnap
A Galileai-tenger mentén járva meglátott két testvért: Simont, akit Péternek is neveznek, és Andrást, a testvérét. Éppen hálót vetettek a tengerbe, mert halászok voltak. Így szólt hozzájuk: "Kövessetek engem, és én emberek halászává teszlek titeket!"...

HÍREK


Az Eucharisztikus Kongresszuson voltunk
2021. szeptember 14.

Nemzetközi Eucharisztikus KongresszusBudapesten 2021. szeptember 5-12.
1938 után újra Magyarországon tartották meg az EucharisztikusKongresszust, amelyre szerte a világból érkeztek vendégek, hogyegyütt ünnepeljenek velünk. Hálát adtunk a megtört kenyérbenköztünk lévő Jézus szeretetéért. Együtt imádkoztunk testvériközösségben hazánkért és hitünkben való megmaradásunkért. Hétközben különböző előadások, tanúságtételek és kulturális programokvoltak. Szombaton családi napra került sor a Margitszigeten, majdgyertyás körmenet indult a Kossuth térről a szentmise után.

Vasárnap délelőtt a záró szentmisét Ferenc pápa mutatta be majdszázezer ember előtt a Hősök teréről.Dunavarsány két templomi közösségéből és Délegyházáról negyvenenvettünk részt a zárómisén. Mindannyiunknak nagy élmény volt azegyüttlét és a közös szentáldozás. Hitünkben megerősítő volt azünnepi alkalom közösségi ereje.

Ferenc pápa köszöntőjében mondta: „Köszönöm a nagy magyarkeresztény családnak, amelyet szeretnék magamhoz ölelni különbözőrítusaival, történelmével, a katolikus és más felekezetekhez tartozótestvérekkel, akik valamennyien a teljes egység irányába haladunk.”

Fazekas Gábor diakónus

BEMUTATKOZÁS
A Dunavarsányi Római Katolikus Egyházközség a Váci Egyházmegye Püspökségéhez tartozik, ezen belül a Dabasi Esperesi Kerülethez.
IMA, HITTAN, LELKISÉG
Hitünk megnyilatkozásai…
ANYAKÖNYVI HÍREK
Keresztelés, házasságkötés, temetés.
ESEMÉNYEK
<< 2021 November >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
HELYI KIADVÁNYOK
Kiadványainkat letöltheti pdf és doc formátumokban...
A VÁCI EGYHÁZMEGYE HÍREI
302 Found

Found

The document has moved here.


Apache/2.4.10 (Debian) Server at www.vaciegyhazmegye.hu Port 80
- 302 Found
302 Found

Found

The document has moved here.


Apache/2.4.10 (Debian) Server at www.vaciegyhazmegye.hu Port 80
-
302 Found

Found

The document has moved here.


Apache/2.4.10 (Debian) Server at www.vaciegyhazmegye.hu Port 80
-
302 Found

Found

The document has moved here.


Apache/2.4.10 (Debian) Server at www.vaciegyhazmegye.hu Port 80
-
VÁCI EGYHÁZMEGYEI KATOLIKUS TELEVÍZIÓ ADÁSA